O nas

O NASZEJ SZKOLE


       ,,Z małej szkoły wielki człowiek”, to motto Szkoły Podstawowej w Straduni. Szkoła ta jest szkołą 8-klasową, niepubliczną, o uprawnieniach szkoły publicznej. Od września 2012 roku jej organem prowadzącym jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Stradunia. Nie posiada obwodu – dzieci zapisywane są do szkoły na zasadzie deklaracji rodziców.

      W klasach I - VIII uczy się 72 uczniów, ta z pozoru  niewielka liczba wychowanków jest atutem naszej placówki, ponieważ mała liczba uczniów w klasie pozwala na indywidualne podejście pedagogiczne do każdego z nich. Lekcje rozpoczynają się o godz. 8.00., a kończą maksymalnie o 15.10. Od 1 września 2022 r. klasy 1 - 3, od września 2023 r. klasy 4 - 5 uczą się w oddziałach, w których zajęcia edukacyjne są prowadzone w dwóch językach: języku polskim oraz języku mniejszości narodowej niemieckim. Dodatkowo uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, po przez uczestnictwo w dodatkowych zajęciach rozwijających zainteresowania m.in. w zajęciach sportowych, które odbywają się na niepełnowymiarowej sali gimnastycznej lub boisku szkolnym, znajdującym się obok szkoły. Zajęcia sportowe przeprowadzane są również na boisku wiejskim LZS, na którym uczniowie mogą poczuć się jak ,,prawdziwi piłkarze”. Dwa razy w miesiącu organizowane są wyjazdy na basen, gdzie prowadzone są zajęcia z instruktorem. Dzieci mają także możliwość uzyskania karty pływackiej.

    Pomimo tego, że placówka ma charakter niepubliczny, jest bogato wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne, a także nowe stoliki, krzesełka i meble szkolne. Szkoła ma do dyspozycji 8 sal lekcyjnych i w każdej z nich znajduje się nowoczesny monitor interaktywny. Posiadamy także pracownię informatyczną, która wyposażona jest  w 10 komputerów, tablicę interaktywną, 3 tablety, wizualizer oraz 30 laptopów z dostępem do internetu. W naszej szkole znajduje również biblioteka, w której nasi wychowankowie znajdą nie tylko lektury. Uczniowie mają możliwość zjedzenia obiadu dostarczanego przez firmę cateringową. W celu kultywowania tradycji oraz podtrzymywania poczucia tożsamości narodowo-kulturowej zorganizowano w szkole Izbę Regionalną.

   W szkole zatrudnionych jest 17 wykwalifikowanych nauczycieli oraz 4 pracowników obsługi. Zarówno kadra pedagogiczna, jak i pozostali pracownicy zawszą troszczą się o potrzeby swoich uczniów i w każdej chwili są gotowi im pomóc.

Data publikacji: 14-04-2021 08:13

Wydarzenia

Na skróty

Dane kontaktowe

Przewiń do góryPrzewiń do góry